Kdo jsem

Fotograf Johana Antosova

Jsem fotografka sídlící v Libereckém kraji

ale za klienty jezdím po celé České republice i do zahraničí. K focení nemovitostí jsem se dostala náhodou, když mě oslovil klient, kterému jsem fotila svatbu, s prosbou o nafocení interiérů penzionu. Váhala jsem, jestli zakázku přijmout, ale nakonec jsem se rozhodla vyzkoušet něco nového. Focení interiérů mě ihned nadchlo a já věděla, že se tímhle směrem chci dále ubírat. Během následujících let přicházely další podobné nabídky, já čerpala nové zkušenosti a začala jsem se v tomto směru také vzdělávat. Brzy jsem tedy kromě svého hlavního fotografického oboru – portrétní a dokumentární fotografie – běžně fotila i několik nemovitostí ročně, včetně dlouhodobých spoluprácí. Tento model praktikuji do teď a pestrost, jakou mi to nabízí, mi velmi vyhovuje.

Výhodou pro mé klienty je především fakt, že, díky svým zkušenostem s focením lidí a používáním světlené techniky, jim mohu nabídnout širokou škálu prezentačních fotografií. Obvykle tedy nezůstává u focení interiérů, ale fotíme také pokrmy pro menu, prezentační fotografie zaměstnanců při práci (recepční přijímá klienty, kuchař chystá pokrm,…), portréty zaměstnanců pro webové stránky, stylizované fotky ilustrující nabízené služby (šťastný pár ve vířivce, spokojené návštěvnice sauny, romantická večeře, snídaně do postele…) a další.

Kromě hotelů, penzionů, architektů, restaurací, a soukromých subjektů také často spolupracuji s firmami, které se specializují na výrobu nábytku na míru. Fotím realizace pro kuchyňská studia, truhláře a podobně. To z pravidla bývají spolupráce dlouhodobého rázu, kdy během roku nafotíme vždy několik realizací.